گزارش/گفتگو

بانوی فعال انقلابی:

بانوان مهدیشهری را برای حضور در تظاهرات ترغیب می کردم
بانوی فعال مهدیشهری می گوید: در زمان انقلاب در تمام راهپیمایی ها و تظاهرات شرکت داشتم و بانوان دیگر را نیز جمع می کردم و به تظاهرات می بردم.
در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، علاوه بر رهبری امام خمینی(ره)، اقشار مختلف مردم نقش ایفا کردند که اگر وحدت و یکپارچگی آنان در ایستادگی مقابل شاه نبود انقلاب به ثمر نمی نشست.
مردمی که با جان و دل مقابل رژیم ستم شاهی ایستادند و یکپارچه انقلاب را فریاد زدند. از یاران و یاوران امام خمینی(ره) گرفته تا مردم عادی و کوچه و بازاری که در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می کردند و خواهان انقلاب بودند.
مردم مهدیشهر نیز از انقلابی خواهان فعال و شجاعی بودند که به نوبه خود با برپایی تظاهرات و راهپیمایی علیه شاه، پخش اعلامیه، برگزاری سخنرانی های سیاسی در مساجد و افشا کردن جنایات رژیم طاغوتی ... به نوبه خود سهمی در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کردند.
در این میان بانوان مهدیشهری نیز از چنین فعالیت هایی به دور نبوده و همپای مردان در تظاهرات و سخنرانی های مساجد شرکت می کردند.
نقش بانوان در پیروزی انقلاب چنان بود که نه تنها خودشان در تظاهرات حضور می یافتند و شعار می دادند بلکه بانوان دیگر را نیز تشویق و ترغیب می کردند تا در برنامه های مبارزاتی ضد رژیم شرکت کنند و نشان دهند همه و همه از زن و کودک گرفته تا جوانان و مردان همپای هم و با اتحاد و یکپارچگی برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی مصمم هستند.
این شیرزنان مهدیشهری که پای ثابت تظاهرات باشند، کم نبودند و در تمامی صحنه ها و تظاهراتی که در شهر برگزار می شد حضور می یافتند.
از این شیرزنانی مهدیشهری، برخی ها در میان ما نیستند و بانوانی چون گلبانو حامدی و فاطمه زهرا عربیان اکنون چهره در خاک کشیده اند و نام آنها به عنوان فعالترین زنان انقلابی به یادگار مانده است.
شهربانو حیدریه یکی دیگر از شیرزنان فعال دوران انقلاب است که هم اکنون نیز با وجود کهولت سن، در تمامی صحنه ها و برنامه ها حضور فعالی دارد.
این بانوی فعال که به دلیل بیماری توانایی تعریف خاطرات آن روزها را نداشت در گفت و گویی کوتاه با خبرنگار نیزوا، اظهار کرد: در زمان انقلاب 44 سال داشتم و در تمام برنامه ها و تظاهرات نیز شرکت می کردم.
وی تصریح کرد: 5 فرزند دختر داشتم که آنها را همراه خود به راهپیمایی می بردم و من جلوی آنها حرکت می کردم و آنها پشت سر من می آمدند و به آنها می گفتم نترسید من کنارتان هستم و هیچ اتفاقی نمی فتد.
این بانوی مبارزانقلاب، با بیان اینکه بانوان دیگر را نیز ترغیب می کردم تا در راهپیمایی ها شرکت کنند و جمعیت بیشتر شود، افزود: بانوان مهدیشهر را جمع می کردم و به تظاهرات می بردم.
حیدریه ادامه داد: برخی مواقع مردم مهدیشهر به سمنان می رفتند و در تظاهرات آنجا نیز شرکت می کردند که من هم همراه دیگر مهدیشهری ها به سمنان می رفتم و در تظاهرات آنجا هم حضور داشتم.
وی گفت: زمانی که انقلاب پیروز شد خیلی خوشحال شدم و خدا را شکر کردم که این مبارزات مردم نتیجه داد و دین اسلام در کشور مستقر شد.
این فعال انقلابی اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در جنگ نیز در تمامی فعالیت ها و برنامه هایی که در مهدیشهر بود، شرکت می کردم و کار شب و روز ما بانوان پختن نان، درست کردن مربا، تهیه لباس و ... برای رزمندگان در جبهه ها شده بود و خودم هم چند بار برای کمک و پشتیبانی به پشت جبهه ها رفتم.

اضافه کردن دیدگاه جدید